Sodybos nuoma ir jų vaidmuo

Patalpinimo data: 2014-11-10 08:34:07

Dar ir šiandien mūsų šalyje  nėra susidariusi specializuota ir pakankamai išvystyta  tikrosios pirties, kaip mes ją įsivaizduojame, paslaugų rinka. Tikrosios, o svarbiausia, dar ir  teisingos pirties mentalitetą bei formavimo kultūrą šiandieninėje visuomenėje bando įdiegti tiktai pasišventę tam reikalui entuziastai, specialistai ir šiaip, žinovai. Vieni jų net sudarė atitinkamas organizacijas, kad išvien bendromis jėgomis galėtų  propaguoti ir skelbti  visuomenėje  supratimą apie teisingą pirtį. Tokie pirties entuziastai organizuoja net specialius meistriškumo mokymus.  Yra ir pavienių savarankiškai dirbančių  entuziastų, taip vadinamų pirtininkų,  kurie taip pat veda tikros ir teisingos pirties kursus. Kas toji „tikra ir teisinga pirtis“ diskutuoti galėtume daug ir nemažai, tačiau manome, kad tokie užsiėmimai  tikrai praverstų ir būtų naudingi tiems, kurie verčiasi kaimo turizmo sodybos nuoma, teikia tokias paslaugas, kurie  turi nuosavą kaimo turizmo verslą, taipogi užsiima kaimo sodybų nuoma. Be abejonės, kursai galėtų būti įdomūs ir visiems kitiems  besidomintiems.

Šiandien  veikiančias pirtis galėtume  sugrupuoti į:
1. visuomenines viešąsias miestų pirtis;
2. veikiančias komerciniais tikslais arba nuomojamas pirtis;
3. miestų gyventojams priklausančias individualias  pirtis;
4. individualias kaimų pirtis;
5. esančias vandens pramogų parkuose bei įvairiuose sporto kompleksuose.

Bendrais tikslais naudojamos viešosios pirtys daugiausia buvo statytos dar sovietiniais metais, ypač  prabėgusio  amžiaus 6 -7 deš. Tuomet dar nė nekvepėjo jokia sodybų nuoma kaip tai tapo įprasta šiandien . Nors tokių  miesto pirčių, naudojamų bendraisiais tikslais mažai yra belikę, jos savo išore yra mažai  pasikeitusios, o ir  estetiškumu nepasižymi. Tačiau jos dar išlaikė puikų vietos žinovų – pirtininkų  itin vertinamą garą. Dabar belieka tik apgailestauti, kad dauguma šių viešųjų  pirčių yra apleistos, pamirštos,  jos kažkodėl nerenovuojamos, o be reikalo.

Tiesiog asmeniniams poreikiams skirtos pirtys savo turima forma yra  išties įvairios - nuo senoviškai pastatytų sodybose dūminių pirčių iki labai jau prabangių, prestižinių  bei, suprantama, itin kokybiškai įrengtų šiuolaikiniuose namuose. Jų savininkai įrengimą dažniausiai patiki tiktai specializuotoms įmonėms, užsiimančioms pirčių įrangos prekyba ir besistengiančioms visus pavestus pirties įrengimo  darbus atlikti  nepriekaištingai ir kokybiškai, juo labiau, suteikti būtinas garantijas.

Dažnai įrengtas pirtis galime pamatyti specializuotuose ir dabar jau ypač populiariuose vandens pramogų parkuose, taip pat sporto kompleksuose. Į tokias pirtis dažnai ateinama šeimomis  ir jas lankosi visi norintys. Vandens pramogų parkų ir sporto kompleksų  pirtys technologinių parametrų požiūriu yra kone nepriekaištingos. 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas