Kaimo turizmas Lietuvoje

Patalpinimo data: 2014-11-10 11:24:21

Vasaros metu daugelis renkasi prie sodybų, pabūti kartu su šeima ir artimaisiais - atostogos kaime. Todėl ir būtų įdomu sužinoti, kokias paslaugas ir galbūt naujoves šį sezoną siūlo kaimo sodybų nuoma besiverčiantys verslininkai. Šiemet kaip ir ankstesniais metais padėtis kaimo turizmo paslaugų sektoriuje iš esmės nepasikeitė, tačiau pastebimas nežymus besirenkančiųjų  poilsį tokiose sodybose žmonių skaičiaus padidėjimas.

Kaip ir ankstesniais metais, taip ir dabar yra tokių kaimo sodybų, kurios likusiam sezonui jau nebeturi laisvų savaitgalių, visos vietos jau užsakytos, bet yra ir tokių, kurios be savaitgalių galėtų pasiūlyti vietų taip vadinamomis darbo dienomis. Reikėtų pabrėžti , kad  daug kas priklauso nuo mūsų šalies apskrities ,  joje išvystytos turizmo infrastruktūros, taip pat vietovės, ir , be abejo, nuo pačios kaimo sodybos teikiamų paslaugų specifikos.

Pastaruoju metu didesnio populiarumo tarp  besirenkančiųjų poilsį kaime susilaukia mažesnių sodybų nuoma. Gal taip yra todėl, kad žmonėms norisi leisti poilsį šeimos rate. Natūralu, jog pasirinktos mažesnės sodybos nuoma savaitgaliui šeimai ir kainuoja mažiau.  Ir renkamasi tokias sodybas, kuriose yra  galimybė  išsinuomoti atskirus namukus, o tokių  ir paklausa yra kur kas didesnė,  ir jų užimtumas yra palyginti nemažas renkantis poilsį viduryje savaitės. Kaimo turizmo sodybų, kurios yra didesnės užimamu plotu, didesne teikiamų paslaugų pasiūla ir  kurios labiau orientuotos į organizacinius renginius bei nemažas žmonių grupes, užimtumas, lyginant su keliais pastaraisiais metais, yra nežymiai smukęs.

Lietuvoje oficialių kaimo sodybų skaičius pastaraisiais metais yra stabilizavęsis.  Pasak Statistikos Departamento, 2011 metais buvo oficialiai  registruota  viso 615 veikiančių  sodybų. Kaimo sodybų skaičiaus didėjimo per ateinančius metus nenumatoma. Ko gero, dabar jau kur kas būtų svarbiau orientuotis ne tiek į kiekybę, kiek į kokybę, į teikiamų paslaugų gerinimą, t.y., atsižvelgti į lankytojų sodybose poreikius.

Kaipgi dabar žmonės suvokia kaimo turizmą ?  Žmonėms, besirenkantiems poilsį kaimo sodyboje svarbu rasti ne tik apgyvendinimą, maitinimą, bet ir daugiau pramogų, pvz., sužinoti apie senovinius  lietuvių amatus, susipažinti su mūsų tautos kulinariniu  paveldu, pažintines keliones po krašto apylinkes ir pan. Tuo domisi ne tik vietiniai, bet ir atvykę iš užsienio svečiai.

Mūsų šalyje kol kas kaimo turizmas siejamas su poilsiu gamtoje už nedidelę kainą, tačiau toks mąstymo stereotipas yra klaidinantis.  Poilsis kaimeo tiksliau, jo organizavimas ir iš to daromas verslas  negali būti pigus, todėl verslininkai, besiverčiantys tokios  sodybos nuoma ir siekia gerinti teikiamų paslaugų kokybę. 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas